The sun and her flowers

nga Rupi Kaur

1000 L

Categories: SKU: 9789951721530

Autorja bestseller e The New York Times, Rupi Kaur, “Milk and honey”, vjen me vëllimin e dytë me poezi; një udhëtim vibrues dhe shërues për rritjen dhe shërimin. Libri është i ndarë në pesë kapituj, dhe shoqërohet me ilustrimet e vetë autores. Ky është një libër i dedikuar për dashurinë, në të gjitha format e saj.

Kjo, asht receta e jetës
m’tha nana sa më mbante në krah
kur lotoja
mendo për ato lulet
që mbjell në kopsht për çdo vit
ato do të mësojnë që edhe njerëzit
gjithashtu duhet të fishken
bien
rrënjëzojnë
lindin
që të lulëzojnë

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “The sun and her flowers”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top