Jeto gjatë

nga Peter Attia, Bill Gifford

2000 L

Categories: SKU: 9789951846189

“Libri Jeto gjatë e transformoi plotësisht qasjen time ndaj plakjes. Peter Attia është ndër njerëzit më të shkëlqyer që kam takuar ndonjëherë, dhe në këtë libër ai ia ka dalë me sukses t’i përmbledhë të gjitha njohuritë e tij. Ky mund të jetë një nga librat më të rëndësishëm që ke për të lexuar ndonjëherë në jetë.””

Steven D. Levitt, bashkëautor i Gjenikonomia, libër bestseller i New York Times

“Peter Attia eksploron shkencën jo vetëm për zgjatjen e jetës, por edhe zgjatjen e gjallërisë së jetës. Ai bën lidhjen thelbësore midis shëndetit të përgjithshëm dhe shëndetit ndërveprues.”

Esther Perel, autore bestseller e New York Times, psikoterapiste dhe drejtuese e podkastit Nga duhet t’ia fillojmë?

“Më në fund, ja një manual modern, i thelluar, i qartë dhe i zbatueshëm për mënyrën se si të maksimizojmë shëndetin tonë në mënyrë të menjëhershme dhe afatgjatë. I bazuar fort te të dhënat dhe kushtet e jetës reale, ky është udhëzuesi më i saktë dhe më i plotë shëndetësor që është botuar deri më sot. Libri Jeto gjatë nuk është vetëm informues, por është i rëndësishëm!”

Dr. Andrew Huberman, profesor i neurobiologjisë në Shkollën e Mjekësisë të Universitetit Stanford, krijues i podkastit Huberman Lab

“Dr. Peter Attia është njeriu të cilit i besoj jetën time. Ajo që e dallon atë nga të tjerët është kërkimi për cilësinë e jetës, parë nga të gjitha këndvështrimet – shëndeti fizik, emocional, mendor, ndërveprues dhe shpirtëror. Ky libër i jashtëzakonshëm është një thirrje për veprim. Do të të armatosë ty me mjetet që të nevojiten për të jetuar një jetë të gjatë, kuptimplote dhe të kënaqshme!”

Hugh Jackman

“Në librin Jeto gjatë, Peter Attia ka parashtruar një shqyrtim të plotë mbi temën komplekse të jetëgjatësisë. Gjithëpërfshirës dhe rigoroz, libri është plot me njohuri befasuese për sëmundjet e plakjes dhe shpjegon taktikat dhe teknikat që mund të na ndihmojnë të jetojmë më gjatë dhe me shëndet më të mirë. Shkrimi i Attia-s na befason dhe na kënaq, ndërkohë që na provokon me një mënyrë të re që të mendojmë për jetëgjatësinë.”

Siddhartha Mukherjee, autor i librit fitues të çmimit Pulitzer, Perandori i të gjitha sëmundjeve, dhe autor i librit bestseller të New York Times¬-it, Kënga e qelizës”

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Jeto gjatë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top