Elementi: Si ta gjesh pasionin për të ndryshuar gjithcka

1200 L

Categories: SKU: 9789951721998

“Elementi ofron shembuj kuptimplotë se si zbulimi i anës më të mirë që fshihet brenda gjithsecilit nga ne është në gjendje të na ndryshojë jetën.” – Stephen R. Covey, autor i “7 zakonet e njerëzve të suksesshëm”

Elementi është pikëtakimi mes talentit natyral dhe pasionit personal.
Në këtë libër novator, eksperti i mirënjohur botëror Ken Robinson trajton fëmijët e mërzitur në klasë, punëtorët e zhgënjyer dhe të gjithë ne që ndihemi të frustruar, por s’e shpjegojmë dot pse – dhe na tregon se si të gjithë ne kemi nevojë ta gjejmë Elementin tonë.
Përmes rrëfimeve të njerëzve si Paul McCartney, Arianna Huffington dhe Matt Groening, të cilët i kanë gjetur talentet e tyre unike dhe kanë jetuar me punën që e kanë pasion, Robinsoni shpjegon se si gjithsecili nga ne mund ta gjejmë veten në Elementin tonë dhe të arrijmë gjithc¸ka që është brenda kapacitetit tonë..

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Elementi: Si ta gjesh pasionin për të ndryshuar gjithcka”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top