33 strategjitë e luftës

2000 L

Categories: SKU: 9789951721950

Duke përfshire kulturat mbarëbotërore dhe duke sintetizuar dhjetëra tekste politike, filozofike dhe fetare, ’33 Strategjitë e luftes’ eshte nje udhezues gjitheperfshires per lojen delikate shoqerore te jetes se perditshme.

Bazuar ne mesime te thella, te perjetshme, ilustruar me bollek me shembuj te gjenialitetit dhe marrezise se te gjitheve, nga Napoleoni te Margaret Thatcher-i dhe Hanibali te Uliks S. Granti, te diplomate, te ashtuquajturit kapitene industrie, deri te shpataret samuraje.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

486

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “33 strategjitë e luftës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top