Arti i të mësuarit

1200 L

Categories: SKU: 9789928265616

“Waitzkin sjell qartësi të madhe dhe njohuri depërtuese për bashkëveprimet midis mendjes, trupit dhe shpirtit, të cilat janë thelbësore për suksesin e jashtëzakonshëm në pothuajse çdo fushë të jetës”.
—Jim Loehr, kryetar bordi dhe CEO, Instituti i Performancës Njerëzore

“Vështrimi i thellë i Waitzkin-it brenda anës mendore të suksesit të tij, si në shah ashtu dhe në arte marciale, është frymëzues dhe tërheqës. Ia rekomandoj çdokujt që jeton në botën e konkurrencës, qoftë në sport, biznes ose kudo tjetër”.
—MARK MESSIER, 16 herë fitues i lojës National Hockey League All-Star

Arti i të mësuarit shkruar nga Josh Waitzkin është një dëshmi e parimit të përjetshëm, “bëj më pak dhe arrij më shumë”.
—DEEPAK CHOPRA

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Arti i të mësuarit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top