Të fitosh

1500 L

Categories: , SKU: 9789928265500

“Leximi i librit dinamik e me gjuhë të thjeshtë të Jack Welch-it, është njësoj si të mësosh strategjitë e skuadrës kampione të Super Bowl-it përpara fillimit të ndeshjes. Është një avantazh i madh për zotërimin e lojës së korporatave, që nga nivelet e ulëta e deri te suitat e korporatave. Ai është mjeshtri”.
TOM BROKAW, ish spiker dhe drejtor i lajmeve, NBC Nightly News

“Kur flet me Jack-un për temën e menaxhimit, energjia dhe pasioni i tij mbushin dhomën. Një përvojë të ngjashme merr edhe me këtë libër: të njëjtat cilësi të dalin në çdo faqe”.
WARREN E. BUFFETT, kryetar bordi, Berkshire Hathaway

“Një vështrim i sinqertë dhe gjithëpërfshirës se si të arrish sukses në biznes – për këdo, që nga të diplomuarit e deri te CEO-t”.
BILL GATES, kryetar bordi, Microsoft Corporation

“Jack Welch paraqet një plan të lexueshëm, të detajuar dhe me pika të cilin kushdo mund ta përdorë që të bëhet një fitimtar i vërtetë. Përmes shembujve nga jeta reale të cilat i rrëfen me të njëjtin sinqeritet që ndihmoi në gjallërimin e General Electric, Welch përshkruan se si mund të arrish sukses edhe në karrierë, edhe në jetën tënde personale”.
RUDY GIULIANI, ish kryebashkiak i New York City

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Të fitosh”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top