Ngritja dhe rënia e kombeve

nga Ruchir Sharma

1600 L

Categories: SKU: 9789951721394

Për vlerësimin e forcave që veprojnë në botën e ditëve tona, “Ngritja dhe rënia e kombeve” është një udhërrëfyes i dobishëm dhe ngacmues.

FINANCIAL TIMES

I mbushur me të dhëna shumë të vlefshme… po aq edhe me gjykime të mrekullueshme dhe histori domethënëse, libri është thjesht udhë-rrëfyesi më i mirë në ekonominë globale të ditëve të sotme. Pavarësisht nëse jeni vëzhgues i kësaj ekonomie, apo investoni në të, nuk keni luksin të mos e lexoni.

FAREED ZAKARIA

Argëtues, i mprehtë dhe i ndershëm deri në fund… [Sharma] ka aftësinë për të ndërtuar paralele lcrahasuese ndërmjet vendeve. Historia e Australisë dhe e emigracionit të saj lart qëndron në kontrast me historinë e Japonisë e të izolimit të saj… Por Sharma është edhe shumë i saktë. Për vendet që karakterizohen nga një sistem i kalbur financiar, një shkundje e sistemit bankar është baras me shkundjen e shoqërisë…

Libri i z. Sharma është një udhërrëfyes shumë i mirë për të kuptuar bumet dhe shpërthimet e tregjeve të mëdha financiare në vendet në

THE ECONOMIST

Një udhërrëfyes i vlefshëm për rendin e ri ekonomik… Sharma ka qenë një nga profetët e parë të krizës së borxhit kinez.

RANA FOROOHAR, TIME MAGAZINE

[Sharma] shkruan në mënyrë interesante dhe mirë… Libri është i pasur me shembuj dhe histori nga jeta e përditshme… Dhe ju ndihmon të mos rreshtoheni në anën e humbësve.

DAVID SMITH, THE TIMES (UK)

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

580

Përkthyes:

Valbona Nathanaili

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ngritja dhe rënia e kombeve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top