Portreti i Dorian Greit

1000 L

Categories: SKU: 9789951721486

“Portreti i Dorian Greit, fryt i fundit të shekullit të 19-të, mund t’i flasë ende lexuesit të shekullit të 21-të.

Problematika e romanit tingëllon çuditërisht aktuale: përmbysja e vlerave morale në këtë vepër ta kujton krizën e vlerave të shoqërisë së sotme, fryma hedoniste ta kujton konceptin konsumist të sotëm të jetës, që vë paranë dhe kënaqësinë mbi gjithçka; ndonëse autori duket sikur mban një qëndrim objektivist apo ambivalent, thellë-thellë ai zbulon tragjizmin që fshihet pas kësaj maske të ndritur.”

– Prof. Dr. Klara Kodra

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Portreti i Dorian Greit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top