Gratë e padukshme

nga Caroline Criado Perez

1400 L

Categories: SKU: 9789951817134

Fitues i Business Book of the Year 2019 nga Financial Times dhe McKinsey & Company, dhe Royal Society Science Book Prize 2019

Nga politikat publike te hulumtimet mjekësore, teknologjia, vendet e punës e mediat, Gratë e padukshme zbulon se si në një botë të ndërtuar për dhe nga burrat, jemi duke e injoruar në mënyrë sistematike gjysmën e popullsisë, shpesh me pasoja katastrofike. Caroline Criado Perez sjell për herë të parë të sintetizuara një rrjet studimesh, rrëfimesh e hulumtimesh nga e gjithë bota, që ilustrojnë mënyrat e fshehura se si gratë janë lënë në harresë dhe ndikimin e thellë që kjo gjë ka te të gjithë.

IMAGJINO NJË BOTË KU…

• Telefoni yt është shumë i madh për dorën tënde

• Doktori yt të përshkruan medikamente që janë të dëmshme për trupin tënd

• Nëse aksidentohesh me veturë, shanset janë 47% më të mëdha që të lëndohesh rëndë

NËSE KËTO TË DUKEN TË NJOHURA, ME GJASË JE GRUA

“Një libër që ju bën ta shihni botën ndryshe.” – Sunday Times

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

456

Përkthyes:

Lira Sejdini

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Gratë e padukshme”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top