Si të bëhesh manget njerëzish

Nga Marc Reklau

1000 L

Categories: SKU: 9789928265777

Ndihesh në siklet kur je pranë të tjerëve? Nuk di se çfarë të thuash apo se si të nisësh një bisedë? Ke probleme me shefin apo kolegët dhe nuk di se si t’i bindësh që të veprojnë si ty? Dëshiron të përmirësosh raportin me bashkëshortin, njerëzit e besuar, apo miqtë? Apo thjesht dëshiron të përmirësosh marrëdhëniet me të tjerët dhe aftësinë për të lënë përshtypje të forta e jetëgjata te kushdo që takon, nga sot e tutje?

Në librin e tij të ri, ‘Si të bëhesh magnet njerëzish’, autori bestseller ndërkombëtar dhe konsulenti i zhvillimit vetjak, Marc Reklau, zbulon sekretet dhe psikologjinë pas marrë- dhënieve të suksesshme me njerëzit e tjerë.

Suksesi dhe lumturia jote në jetë – shtëpi dhe biznes – varet në një masë të madhe nga marrëdhëniet që ke me të tjerët. A je i aftë t’i ndikosh dhe t’i bindësh? Edhe pse suksesi ka kuptim të ndryshëm për çdokënd, ekziston një emërues i përbashkët: njerëzit e tjerë.

Njerëzit më të suksesshëm, shpeshherë nuk janë ata me inteligjencë superiore apo aftësitë më të mira, dhe ata më të lumturit, nuk janë më të zgjuar sesa ne, e megjithatë, kanë aftësitë më të shkëlqyera njerëzore.

 

Në këtë guidë praktike dhe të drejtpërdrejtë, do të mësosh parime specifike të cilat do të ndihmojnë të ndërtosh marrëdhënie solide, lidhje më të forta, dhe t’i lësh përshtypje jetëgjata cilitdo që takon. Shumica e tyre janë gjëra që i dimë, por është mirë t’i rifreskosh. ‘Si të bëhesh magnet njerëzish’, do të të japë aftësitë që të duhen për të arritur rezultatet që ke dëshiruar gjithmonë, dhe t’u bërë i shkëlqyer në raport me të tjerët.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Si të bëhesh manget njerëzish”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top