10X: Rregulli i vetëm që bën dallimin ndërmjet suksesit dhe dështimit

1200 L

Categories: , , SKU: 9789928265296
“E adhuroj këtë libër. Rregulli 10X është krejtësisht i saktë! Trajton me guxim çështjen më madhore të cilën shumica e njerëzve e anashkalojnë e më pas pyesin veten pse nuk i arritën synimet: PUNA”!
—  LARRY WINGET, autor bestseller i New York Times-it për librat
     “Your Kids Are Your Own Fault” dhe “The Idiot Factor”
“Grant Cardone është mjeshtër për t’u treguar njerëzve saktësisht atë çfarë duhet të bëjnë për të krijuar suksesin që dëshirojnë! Ky libër është si një armë bërthamore për lexuesin”!
—  BARRY POZNICK, producent ekzekutiv i “How’d You Get So Rich?”
     dhe “Are You Smarter Than A 5th Grader?”
“Nëse mendoni se vendosja e synimeve nuk është e rëndësishme në jetë, atëherë mos e harxhoni kohën duke lexuar Rregullin 10X. Në të kundërt . . . Grant ka caktuar një standard të ri mbi këtë temë me librin e tij të ri. Jepjani një miku apo kolegu tuajin dhe ka për t’i sjellë një ndryshim të madh në jetë”.
—  BILL JENKINS, Drejtor Kombëtar i Shitjeve, Kawasaki Motors Corp., USA
“Në librin Rregulli 10X sipërmarrësi Grant Cardone tregon se si të arrini sukses pavarësisht rrethanave, gjenetikës, apo njohjeve personale. Në këndvështrimin e tij suksesi vjen kur punoni dhjetë herë më fort se çdokush tjetër dhe shfaqni një “mendësi dominimi”. Është një libër udhëzues se si të fitoni vendosmërinë, vetëbesimin dhe ambicien e pashtershme që nevojitet për të arritur sukses”.
—  GARRY STERN, bashkautor i librit “Minority Rules: Turn Your Ethnicity into a Competitive Edge”; gazetar për “Wall Street Journal” dhe “Investor’s Business Daily”
Kopertina:

E butë, E fortë

Nr. i faqeve:

240

Përkthyes:

David Hudhri

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “10X: Rregulli i vetëm që bën dallimin ndërmjet suksesit dhe dështimit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top