Truri idiot

1400 L

Categories: SKU: 9789951846110

“Te Truri idiot, neuroshkencëtari Dean Brunett zhbiron masën tonë misterioze të përhimët (dhe të bardhë). Përgjatë rrugës, ai shpjegon papërsosmëritë e trurit njerëzor dhe mënyrën se si ato ndikojnë në çdo gjë që themi, bëjmë dhe përjetojmë. Ky libër, që paraqet një hulumtim prej eksperti të shkruar në një mënyrë argëtuese, i dedikohet çdokujt që pyet veten pse truri i tyre duket se po saboton jetën e tyre dhe çka dreqin bën ai në të vërtetë.”

“Përse i humbisni argumentet karshi njerëzve që dinë SHUMË MË PAK SESA JU?” “Përse e njihni atë grua disi… por s’ju kujtohet dot emri i saj?”

“Dhe përse, pas ndarjes suaj të fundit, e gjeni veten të kruspullosur në divan për ditë të tëra, dhe lëvizni veç për t’i fshirë hundët e lotët që vërshimthi ju shkojnë fytyrës?”

“Qe pse: truri idiot. Edhe pse supozohet të jetë kaq brilant dhe i përparuar, truri i njeriut është goxha i çrregullt, i pasaktë dhe i çorganizuar. Për shembull, kujtesa juaj është egoiste. Vërtet. Teoritë konspirative dhe besëtytnitë janë efektet e pashmangshme të një truri të shëndetshëm. Dhe, në fakt, alkooli mund ta përmirësojë kujtesën tuaj.”

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

394

Përkthyes:

Kaltra Bardhi

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Truri idiot”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top