Shtegtime vargjesh

nga Loreta Schillock

700 L

Categories: SKU: 9789928391612

Që në fillim të vëzhgimeve për poezinë e kësaj autoreje, do theksuar se leximi i lirikave të poetes Loreta Schillock është një udhëtim, një udhëtim poetik nëpër shtigjet e një bote të veçantë, një bote ndryshe dhe origjinale… Akti i leximit të këtyre lirikave, së këndejmi, duke qenë një udhëtim, është, në të njëjtën kohë, një akt i njohjes, i takimit, i ballafaqimit me një botë të ndjeshme, të trazuar, me një botë që gjakon thellësitë…

Prof. Asoc. Dr. Besim REXHAJ

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Shtegtime vargjesh”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top