Histori të thjeshta, krejt të thjeshta

Një përmbledhje përzgjedhëse e prozës sime të shkurtë, kryesisht parabola, gjatë tridhjetë viteve krijimtari letrare. Me përjashtim të ndonjë korrektimi gjuhësor, prozat nuk janë prekur, duke ruajtur kështu gjurmët dhe ndjeshmërinë e kohës kur janë shkruar.

nga Ridvan Dibra

1000 L

Categories: SKU: 9789928354921

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Histori të thjeshta, krejt të thjeshta”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top