Bindja

1200 L

Categories: SKU: 9789928371386

“Bindja” është romani i fundit, shkruar nga Jane Austen dhe botuar pas vdekjes së saj me 1817. Ai rrëfen historinë e dashurisë mes kapitenit Uentuorth dhe Ana Eliotit: një dashuri e përvuajtur dhe e penguar nga familja e saj aristokrate për shkak se i dashuri i saj vjen nga një shtresë shoqërore më e ulët.

Nr. i faqeve:

322

Përkthyes:

Esmeralda Cimboku

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Bindja”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top