Mençuria e pasigurisë

nga Alan Watts

1000 L

Categories: SKU: 9789928265784

“Ajo çfarë kemi harruar është se mendimet dhe fjalët janë norma, dhe është fatale që këto norma t’i marrim më seriozisht seç duhet”

Shpeshherë biem në kurthin ku presim të ardhmen, teksa pendohemi për të shkuarën, dhe në mesin e kësaj spiraleje negative, harrojmë se si të jetojmë në momentin e tanishëm. Në këtë tekst të famshëm, studiuesi pionier i filozofisë Zen, Alan Watts, na tregon se në këtë epokë ankthi të paprecedentë, ne duhet të përqafojmë të tashmen, në mënyrë që të jetojmë një jetë me përmbushje.

Kopertina:

E butë

Faqe:

144

Përkthyes:

Arben Shehu

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Mençuria e pasigurisë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top