Të fitosh në çdo negociatë

1200 L

Categories: SKU: 9789951817073

Një ish-negociator pengjesh i FBI-së na sjell një qasje të re mbi negocimin, të sprovuar në terren dhe efektive në çdo situatë. Pas detyrës së policimit të përditshëm në rrugët e ashpra të Kansas City-t, Missouri-t, Chris Voss hyri në FBI, ku karriera e tij si negociator pengjesh e përballi me grabitës bankash, krerë bandash dhe terroristë. Libri ‘Të fitosh në çdo negociatë’ ju fut brenda botës së tij të negociatave të nivelit të lartë, duke përshfaqur nëntë parime themelore që e ndihmuan Voss-in dhe kolegët e tij t’ia dilnin mbanë pikërisht kur kjo kishte më shumë rëndësi: kur luhej me jetët e njerëzve.

 

“Ky libër më ka mahnitur.”

– Adam Grant, autori i librit shumë të shitur Origjinalët

“Një libër i mbushur me njohuri që zbatohen në negociatat e përditshme.”

– Business Insider

“Chris Voss ka pak të ngjashëm kur bëhet fjalë për negociatat e nivelit të lartë. Qoftë nëse bëhet fjalë për sipërmarrjen apo për jetën tuaj vetjake, teknikat e tij bëjnë punë.”

– Joe Navarro, ish-agjent special i FBI-së dhe autori i librit të famshëm ‘E shoh çfarë po mendon‘.

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Të fitosh në çdo negociatë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top