Frosina e Janinës

nga Mira Meksi

1000 L

Categories: SKU: 9789995687892

Në thelb të romanit qëndron historia e një dashurie të penguar: dashuria jashtë-martesore mes Frosinës, mbesës së peshkopit të Janinës, dhe Muktar Pashait, birit të Ali Pashë Tepelenës, tiranit të tmerrshëm të Janinës së shekullit XVIII…

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Frosina e Janinës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top