Bij dhe dashnorë

nga D. H. Lawrence

1200 L

Categories: SKU: 9789928200235

“Bij dhe dashnorë” është portretizimi i parë modern i një fenomeni që më pas, falë Frojdit, do të njihej si kompleksi i Edipit. Kurrë s’ka pasur djalë më të varur nga dashuria e nënës dhe më të mbushur me urrejtje për të atin sesa Pol Moreli, protagonisti i këtij romani.

Kopertina:

E butë

Nr. i faqeve:

526

Përkthyes:

Krenar Hadëri

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Bij dhe dashnorë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top