Histori përpara gjumit për vajza rebele 2

nga Elena Favilli, Francesca Cavallo

2000 L

Categories: , SKU: 9789951721707

Pjesa e dytë e librit sensacional më të shitur të New York Times, Histori përpara gjumit për vajza rebele, i cili i frymëzon vajzat në mbarë botën për të ëndërruar më shumë, për të synuar më lart dhe për të luftuar më fort, është një përmbledhje krejtësisht e re me njëqind histori përpara gjumit, i cili kremton historië e grave të jashtëzakonshme që nga Nefertiti te Beyonce, Rosalind Franklin dhe te J.K. Rowling. Mbretëresha dhe aktiviste, balerina dhe avokate, pirate dhe informaticiene, astronaute dhe shpikëse – një pranëvënie e mahnitshme që të lë një ndjesi emocionuese mundësish.

Kopertina:

E fortë

Nr. i faqeve:

212

Përkthyes:

Engjëllushe Shqarri

Botues

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Histori përpara gjumit për vajza rebele 2”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Libra të ngjashëm

Title

Go to Top